Apple Üssünde Bisikletle Seyahat - Pollyfy - Blog
15447
post-template-default,single,single-post,postid-15447,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-12.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Apple Üssünde Bisikletle Seyahat

464.500 metrekarelik yeşil alan, 9000 ağaçlı 3,2 km’lik yürüyüş yolu, 9290 metrekarelik spor salonu, tiyatrosu, kafesi, göleti ve meyve bahçeleri olan bir iş yerinde çalışmak kim istemez ki? Kimden mi bahsediyoruz ünlü teknoloji markası Apple’dan. Teknoloji devi şirket çalışanları için uzay üssünü andıran bir kampüs tasarladı ve bunu Şubat ayında kamuoyuna duyurdu. Nisan ayında taşınmaya başlayan şirket, kampüse Apple Park ismini verdi. Peki siz Apple Park’dan haberdar mıydınız ? Kullanıcılarımıza bu soruyu sorduk ve işte ortaya çıkan sonuçlar:

Kullanıcılarımızın büyük bir oranının Apple Park’tan haberdar olmadığını gördük ve sizin için yazmaya karar verdik!

Uzay Üssünde Bisikletle Seyahat

 

İş hayatının oldukça yoğunlaştığı, artık şirketlerin yüksek karlılığa ulaşabilmenin yolunun sadece finansal analizler, pazarlama teknikleri, maliyet hesabı … olmadığını anladığı bulunduğumuz bilgi çağında artık şirketlerin önemle üzerinde durdukları konu personel memnuniyeti. Bu durumda Google’dan sonra Apple da şirket içinde bisikletler satın aldı. Bu proje çok güzel dursa da Google sorun yaşamıştı. Bakalım Apple üstesinden gelebilecek mi?

Son olarak artık dev kampüse taşınan şirketin çalışanlarının kampüsü doyasıya gezmeleri için 1000 adet bisiklet aldığı ve 2 bin bisiklet park yerinin kampüsün çeşitli yerlerine konumlandırdığı haberleri teknoloji sayfalarında yerini aldı. Uzay üssü gibi bir kampüste çalışma ofisine meyve bahçeleri arasından bisiklet sürerek gelmek … Sizce de çok motive edici değil mi? Kullanıcılarımızın bu konuyla alakalı yorumlarını aldık genel olarak herkes bu haberi gördüğünde çok beğendiğini söylediler.

Böyle bir şirkette çalışmak güzel olabilir ama insanların motive olmak için  başka şeylere de ihtiyaç duyabilir veya isteyebilir. Biz de sizi motive eden nedir diye kullanıcılarımıza sorduk ve şu şekilde cevaplar aldık:

-”Maaşıma zam”,
-”Çalışanlar küçük hediyelerle ödüllendirilebilir”,
-”Şirketin bir spor salonu olabilir”,
-”Sosyal aktivitelere ağırlık verilebilir”,

Görüyoruz ki herkesin istek ve ihtiyaçları farklı olabiliyor.

 

Sende Pollyfy uygulamamızı indirerek daha fazla blog içeriği oluşturmamızda bize yardımcı olabilirsin

No Comments

Post A Comment

%d blogcu bunu beğendi: