Evde Vaktimiz Nasıl Geçiyor? - Pollyfy - Blog
7708
post-template-default,single,single-post,postid-7708,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-12.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Evde Vaktimiz Nasıl Geçiyor?

Evet bildiğimiz ama unuttuğumuz bir şey söyleyeceğim size. Bir gün 24 saat. Birçoğumuz okul veya işte ömrümüzün bir kısmını, günümüzün ise 8-9 saatini  harcamaktayız. Tekrarı olmayan günler bu şekilde geçip giderken, acaba biz iş dışındaki vaktimizi nasıl geçiriyoruz? Aklımıza ilk teknoloji geliyor değil mi. Gazetelerin, kitapların, yemek tariflerinin, oyunların, sohbetin… yani her şeyin olduğu platform.

Katılımcılarımızın %49,9 ile bilgisayar telefon tablet vb. yollarla evde vaktini geçiriyor. Teknolojinin bireyselliğe, iletişimsizliğe yol açtığı biliyoruz, görüyoruz. Sosyal mecralarda çok fazla aktif olmaktayız. Neden diye baktığımızda; mutlu oluyorum, gelişmeleri takip ediyorum, yapacak başka işim yok gibi cevaplar gelebiliyor. Ne kadarı gerekli ne kadarı değil bu soruyu düşünmek için size bırakıyoruz.

Evdeki  vaktimize dönecek olursak, iş dünyasının ya da okul hayatının stresinden uzaklaşmanın en iyi yollarından biri de ailedir. Pazar günü yapılan kahvaltılar, masada yapılan kahvaltı sohbetleri ayrıdır. Başımızda olan bir sıkıntı vardır örneğin, evde ailemizle konuşuruz. Yalnız olmadığımızı, bizi her zaman destekleyen insanların olduğunu görürüz. Ya da ailemizle yaparız mısırları bir film izleriz. Keyifli zamanlar bizim olur.

Katılımcılarımız da böyle düşünüp %35,2’si evde ailem ile vakit geçiriyorum diyor. Katılımcılarımızın %5,5’i ise en çok mutfakta zaman geçirdiğini söylüyor. Yemeği, yemek yapmayı seven kişilerin mutfakta daha fazla zaman geçirdiğini görüyoruz. Genelde bu kitle anneler oluyor.

Teknoloji dedik bilgisayar dedik akıllı telefonlar çıktı çıkalı televizyonlara düşkünlük azaldı toplumumuzda. Ama hala misafir geldiğinde bile açık kalan televizyonlar kapanmadı  maalesef. Katılımcılarımızın %4,5 u evde en çok televizyon izlediğini söyledi.

Kalan %4,9’luk katılımcılarımız ise diğer seçeneğini işaretleyip  gizemli oldular. Çeşitli hobiler(resim çizmek, örgü örmek, ev arkadaşlarıyla parti yapmak, kediyle ilgilenmek…) bu kısma girebilir. Gün 24 saat sevgili okur ve tekrarı yok unutmayınız. Bugün kalan hayatınızın ilk günü…

 

Sende Pollyfy uygulamamızı indirerek daha fazla blog içeriği oluşturmamızda bize yardımcı olabilirsin

No Comments

Post A Comment

%d blogcu bunu beğendi: